Ladataan Tapahtumat

Opastettu lumikenkäretki

28 tammikuun @ 16:30 - 18:00

62,10€

Tapahtuman sarja: Opastettu lumikenkäretki

Lumikenkäretki hiljaisuuden keskelle: Osallistu kaverin, kumppanin tai koko perheen kanssa – takuulähtö klo 16:30!

Tahko Safareiden viikko-ohjelman lumikenkäretki vie sinut suoraan talven ytimeen, ja lumiset metsät tarjoavat täydellisen ympäristön rauhalliselle, mutta elämykselliselle seikkailulle. Retken aikana pysähdytään ihastuttavalle kammille, missä nuotion lämpö, retkieväät ja rauhallinen erämaatunnelma luovat täydellisen tauon keskelle talvista retkeä. Kuppi kuumaa kädessä ja metsän hiljaisuus ympärillä – nämä ovat niitä hetkiä, jotka jäävät mieleen.

Tämä 1,5h lumikenkäretki sopii kaikille luonnosta nauttiville, ensikertalaisista kokeneempiin kulkijoihin. Tahti on rauhallinen, fiilis rento ja maisemat upeat – juuri sitä, mitä talvinen Tahko tarjoaa parhaimmillaan. Mukaan voi ilmoittautua kuka tahansa yksityismatkailija ja varusteiksi tarvitset vain hyvät jalkineet sekä sään mukaiset ulkoiluvarusteet. Mukana on myös muita osallistujia – uusiin ihmisiin tutustuu helposti yhteisen elämyksen äärellä!

Hinta: 62,10€ / henkilö

Lumikenkäretken varaaminen

  • Varaa verkossa
  • Verkkovaraaminen sulkeutuu 24h ennen safarin alkua, mutta voit tiedustella vapaita paikkoja puhelimitse vielä senkin jälkeen – soita +358400202303
  • Viikko-ohjelman lumikenkäretki joka keskiviikko ja perjantai klo 16.30, muut retket ryhmäkohtaisesti varaten.

Lumikenkäretkelle saapuminen

  • Lähtöpaikka sijaitsee Tahko Safarien Safaritalolla, noin 4km päässä Tahkon keskustasta ( Nipasentie 2 ).
  • Paikan päälle kannattaa saapua noin 15-20 min ennen retken lähtöä.
  • Mikäli käytössäsi ei ole autoa, voit hyödyntää esimerkiksi Bussi- ja Taksiliikenne Hyvösen kiinteähintaisia kuljetuksia: 20€/1-4 hlöä/suunta ja 25€/5-8 hlöä / suunta. Kiinteät hinnat voimassa Tahkon alueella, kun varaat kyydin vähintään 1vrk etukäteen puh. +358500577444.

 

Katso myös:

Tiedot

Paikka