Tahko nyt

Etsi & varaa › Aukioloajat › Live-kamera › Tapahtumat › Työpaikat › Uutiset ›

-0°C

25/25

15/15

36.8 km

Zipline

113 km

sulje

Tahko nyt X
AKT:n bussilakon vaikutukset Tahkon bussiyhteyksiin

AKT:n bussilakon vaikutukset Tahkon bussiyhteyksiin

Skibussi ja linja 61 liikennöivät normaalisti

Linja-autoliike E-Ahosen liikennöimä Tahkon Skibussi liikennöi lakon aikana aivan normaalisti. Myös Kuopion seudun paikallisliikenteen linja 61 Kuopiosta Nilsiän kautta Tahkolle sekä Nilsiän sisäinen liikenne linjoilla 62-68 ajetaan normaalisti.

Skibussi ja jatkoyhteydet 14.12.2023

Kuopio, Matkakeskus7.5014.3516.25
Siilinjärvi, linja-autoasema8.1515.0016.50
Nilsiä, linja-autoasema8.5515.3517.20
Bussin vaihto Skibussiin
S-Market Nilsiä pysäkki8.5510.5513.0515.4017.2018.25
Nilsiä, linja-autoasema9.0011.0013.1015.4517.2518.30
Simola9.0511.0513.1515.5017.3018.35
Golden Resort pääportti 9.1011.1013.2015.5517.3518.40
Petäjälahti pysäkki9.1211.1213.2215.5717.3718.42
Rinnepelto pysäkki9.1311.1313.2315.5817.3818.43
Loma-Rantala pysäkki9.1411.1413.2415.5917.3918.44
Tintintaival pysäkki9.1511.1513.2516.0017.4018.45
Tahkolahti | Rinteet9.2011.2013.3016.0517.4518.50
Papinniitty pysäkki9.2211.2213.3216.0717.4718.52
Tahko Spa Hotel9.2511.2513.3516.1017.5018.55
SääskiniemiTTTTTT
Puustila pysäkkiTTTTTT
Klubitie pysäkkiTTTTTT
Break Sokos Hotel Tahko9.3011.3013.4016.1517.5519.00
Tahko Center pysäkki9.3011.3013.4016.1517.5519.00
Papinniitty pysäkki9.3211.3213.4216.1717.5719.02
Tintintaival pysäkki9.3311.3313.4316.1817.5819.03
Loma-Rantala pysäkki9.3411.3413.4416.1917.5919.04
Rinnepelto pysäkki9.3411.3413.4416.1917.5919.04
Petäjälahti pysäkki9.3511.3513.4516.2018.0019.05
Golden Resort pääportti9.3711.3713.4716.2218.0219.07
Simola9.4211.4213.5216.2718.0719.12
Nilsiä, linja-autoasema9.5011.5014.0016.3518.1519.20
S-Market Nilsiä pysäkkiTTTTTT
Bussin vaihto Skibussista
Nilsiä, linja-autoasema13.0514.0520.15
Siilinjärvi, linja-autoasema13.3514.3520.50
Kuopio, Matkakeskus14.0015.0021.15
T = Vuorot ajavat vain tarvittaessa tai kutsusta puh. 017 368 6800 / E.Ahonen Ky
tahko skibus

Oikeudet muutoksiin pidätetään.